O mně

Jsem obyčejný člověk žijící v Brně, věčný hledač smyslu života. Od dětství mě zajímá vesmír a duchovno, proto je také tato stránka protknuta články na různá témata týkajícího se života a jeho směřování. Dále se zabývám se psychologií osobnosti a rozvojem lidského potenciálu skrze poznání sebe sama.

Mám slabost pro východní kulturu. Začalo to výletem do Černobylu v roce 2017, více než elektrárna mě tehdy však fascinovala Ukrajina jako taková. Od té doby své cesty směřuji primárně východním směrem. Postupně bych rád navštívil všechny země bývalého Sovětského svazu.

jan cymba

Příležitostně píšu fikci. Sem tam jsou to povídky, více mě však láká delší tvorba s autobiografickými prvky. Příliš mě nezajímá sci-fi či fantasy, tím pravým pohádkovým světem je pro mě člověk a jeho emoce.

Z literatury jsou mi blízké knihy z oblasti filozofie a osobního rozvoje, rád si přečtu Dona Miguela Ruize, C. G. Junga či Friedricha Nietzscheho. Příběhově spíše sahám k dramatům z reálného světa, je mi blízký Charles Bukowski, J. D. Salinger či Josef Formánek.

Mou oblíbenou kratochvílí je improvizace
a improvizační divadlo. Naučilo mě způsobům, jak pohotověji reagovat na životní situace a jak se lépe vžít do prostředí, ve kterém se zrovna nacházím.

V Brně jsem absolvoval tři kurzy divadelní improvizace, v letech 2019 – 2020 jsem působil ve skupině Střídavá Péče, jejíž činnost skončila v dubnu 2020. Objevil jsem se také ve krátkém snímku Button Pusher a dále v cestovatelské sérii Ladoborci, v níž s přáteli zkoumáme lidské příběhy napříč kulturami.